5. kapitola

4. června 2013 v 22:56 | Juliette |  Karty se obrací
Elena seděla na lavičce v nějaké zahradě. Kolem ní stály vysoké, zelenající se, listnaté stromy, a v jejich korunách švitořili ptáci. Nedaleko lavičky se nacházelo malé jezírko s růžovými lekníny na hladině, a pod nimi se mihla, sem tam nějaká ryba. Byl opravdu krásný jarní den. Slunce bylo vysoko na obloze a vál teplý jižní větřík.
Elena se rozhlédla kolem, ale nikoho nespatřila. Pokusila se vstát, a teprve v ten moment si uvědomila, co má na sobě. Byly to krásné Olivovo-béžové šaty v renesančním stylu. Několik málo minut je obdivovala, dokud nezaslechla někoho přicházet. Pohlédla směrem k místu, odkud se vynořil asi 19-letý mladík. Na hlavě měl pečlivě učesané havraní vlasy a na sobě měl oblek světle šedé barvy, v očích mu vesele jiskřilo a na tváři mu visel nevinný úsměv. Elena věděla, o koho jde. Nemotorně vstala z lavičky a vydala se k němu.

"Damone, proč máš na sobě tyhle šaty a kde vůbec jsme?" otázala se nechápavě.

Damon udiveně nadzdvihl své černé obočí, ale úsměv na tváři se mu neztratil.
"Nechápu, slečno, o čem mluvíte, ale jsem rád, že mě oslovujete jménem."

Elena na něj nechápavě zírala, ale potom si uvědomila, že ji pravděpodobně považuje za Katherin.
"Tohle je sen?" zeptala se.

"Pokud ano, tak nejhezčí, co jsem kdy měl."
"A teď, když dovolíte, bych vás rád pozval na procházku." uklonil se a nabídl ji rámě.
Elena potlačila smích, nebyla totiž zvyklá na Damonovo vlídné chování. Po krátkém zaváhání se nakonec chytla jeho paže a následovala ho směrem k jezírku. Šli mlčky bok po boku, dokud Salvator neprolomil ticho.

"Omlouvám se slečno, za svou troufalost, ale všiml jsem si, že jste velice smutná od doby, co odjel bratr.

Elena neodpovídala, pouze zírala někam do dáli. Damon na odpověď ani nečekal.
"Vím, že máte mého bratra ráda, ale já se vám musím k něčemu přiznat. Od té doby, co jste vkročila do našeho domu, od té doby co jsem vás prvně spatřil, tak od tohoto okamžiku jsem věděl, že vás miluji."

Elena se zarazila a pohlédla Damonovi do očí. Nebyla schopna jediného slova, byla velmi překvapena jeho chováním, protože takového Damona neznala.

"Nemusíte hned odpovídat, chtěl jsem pouze, abyste to věděla. Mimochodem, si stejně myslím, že by se mnou byla větší zábava než s bratrem."
Na to se šibalsky usmál, vzal něžně Eleniny ruce do svých a hleděl ji zpříma do očí. Eleně bušilo srdce jako o závod, cítila, jak ji pulsuje krev do tváří, a tak nějak tušila, co bude následovat. Bojovala sama se sebou, aby se na Damona nevrhla. Jedna část Eleny chtěla Damona políbit, rozluštit to záhadné tajemství, které mezi nimi vládlo, překročit hranice neznámého, ale ta druhá část se stále bránila myšlenkami na Stefana, kterého z hloubi duše milovala. Damon přerušil její uvažování tím, že vzal dívčin obličej do svých rukou a pomalu jej přitáhl k sobě. Elena zavřela oči a instinktivně pootevřela ústa. Čekala na polibek, který však nepřicházel. Místo toho zaslechla Damonova tichá slova, po kterých se jí málem podlomila kolena.

"Miluju Tě, Eleno Gilbertová, navždy."

Poté ucítila Damonovi rty na svém čele…

**********************************************************************************************************************************************************************

Damon vyšel z domu do chladné noční tmy a vydal se směrem k tichému městu. Cestou však nikoho nepotkal, snad jen kočku, která mu přeběhla přes cestu. V hlavě si přemítal rozhovor se Stefanem a nedokázal pochopit, proč je bratr věčně naštvaný. Bylo mu jasné, že to nebylo kvůli tomu, že Elenu zachránil zrovna on, ale má spíše strach o Eleniny city k němu.
Stefan ví, že čím déle bude Elena se mnou, tak tím by se mohly její city změnit, pomyslel si.
"Ten sobec!" vypadlo z Damona.
"Mám stejné právo ji milovat jako on!"
Po té si vzpomněl na ten moment, kdy se nad ním Elena skláněla, a s pláčem mu sdělovala, že ho potřebuje.
Aniž by si uvědomil, kam vlastně jde, objevil se před Gilbertovic domem. Pohlédl do okna Eleninýho pokoje, které bylo pootevřené. Obyčejnému člověku by trvalo několik minut, než by se vyškrábal nepozorovaně na střechu, avšak jemu stačil zlomek vteřiny, než se objevil v dívčině pokoji. Pohlédl na Elenu, která ležela v posteli a klidně oddechovala. Damon k ní přistoupil a sedl si na kraj postele. Elena se neklidně zavrtěla, ale spala dál. Damon natáhl ruku, vzal pramínek jejích kaštanově hnědých vlasů, který měla přes obličej a dal jej za ucho. Seděl u ní dobrých 40 minut a v hlavě mu běžely všechny jejich společné chvilky. Nakonec se sklonil k Eleně, vnímajíc každý nerv jejího těla a tlukot neklidně bušícího srdce.

"Miluju Tě, Eleno Gilbertová, navždy." Poté se sklonil níže a políbil ji na čelo.

Venku zavál chladný vítr, ale to už Damon Salvator byl pryč.

***********************************************************************************************
Elena se probudila časně ráno a pohlédla na budík, který ukazoval 4:15. Za oknem vládla tma a pofukoval studený vítr, který si pohrával s okenicí. Její srdce bušilo jako o závod, hlava ji šrotovala na plné obrátky, a v uších jí stále zněl Damonův hlas. Když její oči přivykly tmě, zašmátrala po nočním stolku, kde našla svůj deník.

30. října 2012, 04:19
Milý deníčku,

chtěla jsem políbit Damona!!! Ve snu. Ptáš se proč tak vyvádím? Že to byl jenom sen? Vyvádím jen z toho důvodu, že jsem ho vůbec chtěla políbit i přes to, že miluju jeho bratra. Ale to pokušení bylo moc velké, nevím, co to se mnou bylo, ale něco mě k němu hrozně přitahovalo. Byli jsme v nějaké zahradě a já na sobě měla renesanční šaty, a najednou se tam zjevil ON. Procházeli jsme se, když mi začal vyznávat lásku. Nejdříve jsem myslela, že mě považuje za Katherin, ale nakonec řekl: Miluji Tě Eleno Gilbertová, navždy. Nejhorší ze všeho bylo, že jsem si ten polibek z hloubi duše přála,
a to bych neměla. Co až ho potkám? Jak se na něj budu moc podívat?
A co když mě ten chtíč pocit popadne znova, ale tentokrát ve skutečnosti?


Eleně se z toho všeho točila hlava, pokusila se znovu usnout, ale marně. Její myšlenky se stále upíraly k jejímu snu, během toho se snažila samu sebe přesvědčit, že Damon není ve skutečnosti takový jako ve snu. Skutečný Damon je sobecký, sebestředný, impulzivní a dokáže být prvotřídní blbec, pomyslela si. Ale někde hluboko v srdci cítila, že takový vždy nebýval.
Když usoudila, že již neusne, odebrala se do koupelny, aby si dala horkou sprchu a udělala ze sebe člověka. Shodila ze sebe pyžamo, rozmotala obvaz, kterým měla staženou ruku a pohlédla na zranění, které vypadalo opravdu strašlivě. Na zápěstí měla stále otevřené rány od Damonových zubů, které se nechtěly vůbec zacelit a kolem nich byly zarudlé fleky. Rozhodla se, že tomu nebude věnovat pozornost, nechá to hojit a potom se uvidí. Vlezla do sprchy a pustila na sebe proud teplé vody, zpočátku byla sprcha příjemná, ale jakmile voda stekla do otevřené rány, v ten moment Elena vyjekla bolestí. V paži ji začalo nesnesitelně tepat a hned na to se z rány začala řinout tmavá krev. Popadla ručník a snažila se zastavit krvácení. To se jí podařilo, ale až po několika minutách. Obvázala zápěstí, vysušila své mokré vlasy, natáhla na sebe džíny a tmavě vínový svetr. Byla ráda, že rukávy byly delší, mohla tím zakrýt své zranění a vyhnout se tak nepříjemným otázkám.
Když byla se svým vzhledem spokojená, vyšla z pokoje a zamířila do kuchyně, kde postavila vodu na čaj. Mezitím si sedla ke stolu a její hlavu opět zaplavily myšlenky na Damona. Po chvíli se voda v konvici dovařila, Elena vstala, aby zalila čaj, ale z ničeho nic se jí zamotala hlava, sesunula se k zemi a pohltila ji tma.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 lilyevans-and-marauders lilyevans-and-marauders | Web | 9. června 2013 v 18:16 | Reagovat

Hej! Proč já nemám takový dokonalý sny?! Ano, taky mívám hezké sny třeba o tanci, Pobertech nebo tak, ale tohle je dokonalost sama! Závist!!! :))) A úplně chápu, že  ho chce Elena políbit! Fakt se jí nedivím!!! XD Takže jen tak dál, tahle povídka se mi začíná vážně moc líbit! :)

2 Juliette Juliette | 10. června 2013 v 7:26 | Reagovat

Taky si říkám....proč né já :D ale co naděláme :D děkuju za komentík :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama