Daughter of the Grimm - 1. kapitola

18. září 2013 v 21:10 |  Daughter of the Grimm

Název: Daughter of the Grimm
Téma: Grimm
Autorka: Shayla
Překlad: Edith Lartell
Postavy: Chantelle Burkhardt, Nick Burkhardt, Monroe, Pipp a další
Děj: Nickovi a Juliette se narodila dcera, která zdědila geny po otci a je jí souzeno být Grimmem. Chantelle, je ale úplně jiný druh Grimma než její otec. Trápí ji sny, které se stávají skutečností. Jak se zachová, když ve snu uvidí umřít vlastního tátu? Zda, se dokáže postavit svému strachu a zachránit ho, to zjistíte v následujících kapitolách. :)


1. kapitola - Podivné události

Můj táta je polda. A pro mě to neznamená nic jiného, než samé poučky, zákazy a přednášky o tom, jak je svět nebezpečný. Když to shrnu, nemohu si užívat života. A teď vážně, proč nemůže mít normální nudnou práci jako každý jiný rodič? Věci by byly mnohem jednodušší. Jako třeba teď. Byla jsem v průšvihu, zase. A to kvůli jedné vycházce s přáteli, místo toho teď sedím doma, dělám úkoly a poslouchám otcovu výchovnou přednášku o tom, jak strašně jsem nezodpovědná, že jsem mohla svým jednáním způsobit problém nejen sobě, ale i jemu a přitom jediné čeho jsem se dopustila, byla jedna nevinná vycházka. Řekla jsem vycházka? Dobře byla to větší narozeninová párty, vlastně ani nevím, čí narozeniny to byly, ale to je fuk. Kvůli tomu se svět nezboří.
"Posloucháš mě, Chantelle?" řekl a podíval se mi do očí.
Pohlédla jsem na něj a odpověděla "Ano otče, každé slovo." Hned na to jsem si stoupla a obrátila se k němu zády, připravena odejít.
"Neotáčej se ke mně zády, mladá dámo! Ještě jsme neskončili!" křikl na mě, ale to už jsem se řítila po schodech nahoru přímo do svého pokoje.
"To by mě ani ve snu nenapadlo." Zamumlala jsem si spíše pro sebe a důrazně za sebou bouchla dveřmi. Ještě než jsem to udělala, zaslechla jsem matčino povzdechnutí a naštvané reptání mého otce. Bylo mi to jedno. Zkrátka jsem problémové dítě a takovéto hádky byly u nás na denním pořádku. Sedla jsem si ke stolu a podívala se do zrcadla. Měla jsem modré oči, v nichž plápolaly ohníčky a mé tmavé hnědo-zrzavé vlasy byly rozcuchané z předchozí noci. S povzdechem jsem si po nich přejela rukou, abych je trochu narovnala a dál na sebe civěla do zrcadla. Bohužel, hádky nebyly mým jediným problémem, dalším byly vidiny. Nevím, jak jinak to nazvat. Zkrátka jsem viděla věci, které bych vidět neměla. Lidi se před mýma očima měňovali v podivná stvoření, viděla jsem tátova přítele Monroea, který se změnil v podivného tvora, na okamžik vypadal jako vlk. Nikomu jsem o tom neřekla, ani mámě ani tátovi, nemohla jsem. Mysleli by si, že jsem blázen.
Najednou někdo zaklepal na dveře, pomalu jsem se otočila a spatřila svého tátu.
"Co chceš?" řekla jsem podrážděně.
"Promluvit si."
"Jistě...pojď dál." řekla jsem sarkastickým tónem.
Věnoval mi pohled a posadil se na postel. "Myslím, že bychom si měli promluvit, Chantelle. Poslední dobou se chováš jinak."
Jen jsem pokrčila rameny a odpověděla. "Co mi tím chceš říct?"
"Chci, abys se mnou mluvila! Přece víš, jak moc tě mám rád. Nikdy jsi přede mnou nic netajila, ale teď si nejsem tak jistý." řekl zarmouceným hlasem.
Po jeho slovech jsem se začala cítit provinile. Byla pravda, že jsem k němu nebyla v poslední době moc upřímná, ale jak jenom jsem mu mohla říct, co se se mnou děje, když jsem to nevěděla ani já sama. Všechny ty podivné věci, co jsem vídala, všechna ta stvoření. Najednou mě přepadl silný pocit se svěřit. Třeba to pochopí a pomůže mi. A nebo si bude myslet, že jsem pošuk. Ale na tom nesejde, musela jsem to někomu říct, vždyť bych se z toho za chvíli zbláznila. Už teď jsem k tomu neměla daleko.
"Tati, ve skutečnosti poslední dobou... vídám opravdu zvláštní věci." Neměla jsem odvahu se mu podívat do očí, proto jsem očima těkala všude možně. Nakonec mi to nedalo a koutkem oka jsem zahlédla jeho překvapený výraz. Byl to však výraz, který skrýval ještě něco, něco v něm napovídalo, jako by přesně věděl, o čem mluvím.
"Tati?" řekla jsem váhavě.
Malinko se ke mně naklonil a tlumeným hlasem prohlásil "Řekni mi všechno."
Nabrala jsem dech a začala s vyprávěním "Poprvé se mi to stalo před dvěma týdny, Monroe k nám přišel na večeři a když se ho mamka zeptala, jak jste se vy dva poznali tak on...on se prostě změnil. Stal se z něj... no vypadal jako vlk."
Pohlédla jsem na tátu, který se tvářil šokovaně.
"Ach ne….Proč si mi to neřekla dřív?" zeptal se.
"Tati...co ...co tím myslíš?" podívala jsem se na něj vystrašeně, on však uhnul pohledem. "To ty jsi mi to měl říct! Bojím se…" vyhrkla jsem zděšeně.
Podíval se mi zpříma do očí a zašeptal. "To je dlouhý příběh."
"Máme čas" odpověděla jsem s prosebným výrazem. On jen zavrtěl hlavou, a poté mě políbil na čelo.

"Až zítra." Bylo všechno, co řekl a potom vyšel z pokoje.Seděla jsem seděla jsem na židli a přemítala o našem rozhovoru. Můj táta něco věděl a neřekl mi to. Musím to z něj nějak dostat, dřív nebo později mi to řekne. Nakonec jsem se přemístila do koupelny, kde jsem hodila rychlou sprchu, a poté hned zalezla do postele.
Tu noc, mě pronásledoval úplně ten samý sen, který se mi zdá, již několik dní. Je pořád stejný a každou noc se opakuje.

Běžela jsem skrz temný les, předpokládám, že někde v Portlandu. Věděla jsem, že mě něco pronásleduje, něco velkého. Bylo to stvoření podobné lvu, velmi zlé a nelítostné. Jednou jsem toto stvoření viděla ve škole. Byl to kluk známý především díky svým rvačkám, které tak rád vyvolával. Od té doby jsem měla zlé sny o tomto tvorovi, který mě pronásledoval v temném lese. Sny byly tak živé, že jsem se pokaždé probudila, když mi urval hlavu. Dnešní noc nebyla výjimkou.

Vše začalo s pocitem, že na mě někdo útočí. Pomalu jsem se otočila a spatřila stvoření běžící přímo na mě. Pohybovalo se na všech čtyřech, tentokrát to byl skutečný lev. Adrenalin ve mně začal pumpovat, já se otočila a plnou parou vyrazila do lesa. Běžela jsem, co to šlo, tajně se modlila k Bohu, abych mu utekla, aby moje rychlost stačila, ale předem jsem věděla, že nestačí. Utíkala jsem hlouběji a hlouběji do lesa. Stromy a keře byly čím dál hustší a bylo téměř nemožné se mezi nimi pohybovat. Cítila jsem smrt, která mi dýchala na záda. Náhle jsem zakopla a spadla obličejem přímo do trávy. Lev mě doběhl, přiblížil ke mně tlamou a zařval mi do tváře.
"NICKUUU" ozval se odkud si cizí hlas.

Probudila jsem se a zalapala po dechu. Dobře, tahle část byla nová. Proč byl táta v mém snu? Co to znamená? Pomyslela jsem si zmateně. Pomalu jsem se vyhrabala z postele a šla po špičkách do pokoje mých rodičů. Když jsem dorazila na místo, váhavě jsem otevřela dveře a uviděla tátu, který spokojeně ležel vedle mamky. V naprosté tichosti jsem vkročila do ložnice a zamířila si to přímo k němu. Zaklepala jsem mu na rameno a on se trhnutím probudil, tázavě se na mě podíval a zašeptal.
"Řekl jsem, že ti to povím zítra, Chantelle."
"Já vím, já vím." odpověděla jsem potichu "Ale…měla jsem zvláštní sen…myslím, že by jsi to měl slyšet."
Abych byla upřímná, není to první divný sen, který jsem měla. Před třemi lety se mi zdál sen o mém prvním dni ve škole a o setkání s mou nejlepší kamarádkou Pipp. Týden na to, byl můj první školní den úplně stejný jako ve snu. V té době jsem si myslela, že to nic není, že je to v pohodě, ale čím jsem byla starší, tím byly mé sny temnější. Zdálo se mi o vraždách, které můj táta řešil. Věděla jsem o každém detailu, kde je tělo nebo kdo je vrah. Teprve potom jsem začala vyšilovat.

Táta si povzdechl a začal se hrabat z postele, pomalu jsme se vykradli z ložnice a šli přímo do kuchyně, kde jsme se posadili ke stolu.
"Proč se tak bojíš svých snů?" zeptal se mě a tím ukončil to pronikavé ticho.
Po chvíli mlčení jsem položila ruku na stůl a vydechla. "Protože jsou vždy pravdivé…"
Pohlédl na mě a chytl mě za ruku. "O čem to mluvíš?"
"Myslím, že vše, co se děje v mých snech... je pravda."
"Takže, všechno co se děje, kontroluješ prostřednictvím snů?" řekl se zkoumavým pohledem.
Zasmála jsem se a zavrtěla hlavou. "Ne, nekontroluju, co se děje."
"Tak jak víš, že vše co se ti zdá, je skutečné?" Zeptal se podezřívavě.
Tuto otázku jsem čekala. Vypověděla jsem mu všechno. O mém prvním dni ve škole, o jeho případech a dalších věcech.
Táta na mě šokovaně hleděl, ale jakmile jsem skončila, odvrátil se. Zdálo se, že nad něčím uvažuje. Nakonec se mi podíval do očí a prohlásil. "Chantelle, proč si mi to neřekla?"
"No, nemyslela jsem si, že na tom bude záležet, ale teď je to jiné."
"Co tím myslíš? Co je jiné?" Zeptal se mě.
"Myslím, že se mi tentokrát zdálo o tobě. Nejdřív jsem to nevěděla, sen se mi opakoval stále častěji, ale pořád jsem nevěděla, kdo je oběť, až do dneška."
"Pokračuj" Vyzval mě a nespouštěl ze mě oči.
Pomalu jsem přikývla a vypověděla celý příběh. "Všechno to začalo, když jsem před školou spatřila kluka, který se měnil ve lví bytost, nebyl to ani lev, ale ani člověk. Bylo to něco mezi tím. Od té doby se mi zdá sen o tom, jak před ním utíkám. Běžím lesem a on mě stále pronásleduje. Nakonec mě díky mému pádu dostihne a zařve na celý les. Vždy, když mi chtěl urvat hlavu, tak jsem se probudila, až do dneška. Dnes jsem před svou smrtí zaslechla někoho volat tvé jméno. Teď už vím, že ta oběť jsem nebyla já, ale byl jsi to ty." Poslední slova jsem sotva zašeptala, bylo mi do breku, ale stále jsem čekala, jak můj otec zareaguje.
On několik minut mlčel. Nahánělo mi to docela strach, až nakonec prolomil to strašné ticho slovy. "Ten tvor je Löwen."
"Tati? To…to je všechno co mi řekneš?" zašeptala jsem.
On jen zakroutil hlavou. "Ne, to není. Musíme, ale počkat do zítra, potřebuju jít k Monroeovi a potřebuju, abys šla se mnou. Musím ti toho hodně říct."
"Říct mi o čem?" Zeptala jsem se zmateně.

"O tvém dědictví" Odpověděl s vážným výrazem.

*************************************************************************************************************************************
Tak co? Jak se vám líbila první kapitola? Moc prosím o komentáře, potěší nejen mě, ale i autorku příběhu. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tia Tia | Web | 30. března 2014 v 20:52 | Reagovat

Vypadá to hodně zajímavě :) Vrhám se na další :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama