First date - 1. kapitola

31. prosince 2013 v 0:39 | Juliette |  First date


Téma: Grimm
Čas: děj se udává ještě před seriálem, Nick nemá ani ponětí o svých budoucích schopnostech
Postavy: Nick Burkhardt, Juliette Silverton, Hank Griffin, Jessica Hardy, seržant Wu
Páry:Nick/Juliette
Děj: Detektiv Nick Burkhardt pracuje na oddělení vražd v Portlandu a spolu se svým parťákem Hankem řeší jeden případ za druhým. Na druhém konci města žije Juliette Silverton, která se stane obětí nehody, kterou Nick s Hankem vyšetřují. Co se ale stane, když se jejich pohledy setkají? Jediné co mají tito lidé společného, je smůla na milostné vztahy. Dokáží spolu vůbec být?
Poznámka:
Doufám, že dáte tomuto tématu šanci. Jedná se o opravdu skvělý seriál a je mi líto, že na toto téma nejsou žádné povídky. Proto jsem rozhodla vedle překládané povídky Daughter of the Grimm, napsat svou vlastní. Doufám, že se bude líbit a zanecháte nějaké komentáře. :) Juliette

Hodiny ukazovaly 6:30 a Juliette Silverton právě seděla u jídelního stolu a popíjela ranní kávu. Hlavou ji létaly vzpomínky na včerejší rande, které nedopadlo zrovna nejlépe. A přitom z počátku vypadalo všechno tak slibně. Krásná restaurace, výborné jídlo, květiny od ctitele, vše dokonalé až na NĚJ. Nudnějšího člověka snad nepotkala. A to měla za sebou už několikáté rande. Nikdy by nevěřila, že je tak těžké najít chlapa, který by byl vtipný, hodný, věrný a hlavně spolehlivý. Od jejího posledního vážného vztahu uplynulo již 5 měsíců a teď bylo načase si opět někoho najít.
Pomalu dopila zbytek kávy a pohlédla na hodinky. Byl nejvyšší čas vyrazit do práce. Juliette pracovala na portlandské veterinární klinice jako zvěrolékařka. Na práci si nikdy nestěžovala, zvířata milovala a nikdy neodmítla možnost pomoct jim. Čas utíkal jako voda, urychleně si oblékla kabát, popadla kabelku a vyrazila ven k autu.
Cesta probíhala celkem klidně, dokud ji nezačal zvonit telefon. Uchopila volant jednou rukou a druhou se přehrabovala v kabelce. Když ho konečně našla, pohlédla na display.
"Ach bože." vydechla ještě předtím, než to vzala.
"Ahoj Jessico" řekla do telefonu poněkud nervózně.
"Juliette si to ty?" zaznělo z druhé strany.
"Jasně, že jsem to já. Co se děje?"
"Tak jaký bylo randééééééé?" zaječela kamarádka do telefonu, až Juliette leknutím nadskočila.
"No tak, povídej, přeháněj. Proč mlčíš… Kde jste byli? Jaký byl? Bylo něco?" Jessica chrlila jednu otázku za druhou.
"Jessico, zadrž nebo se kvůli tobě ještě vybourám. Vydrž prosím tě ještě 5 min. Za chvíli jsem v práci, a všechno ti povím."
"Dobrá dobrá, hořím nedočkavostí. Koukej na to dupnout, ať už jsi tady."
"No jo pořád, stejně toho není moc k vyprávění."
"Jak to? Stalo se snad něco? To byl vážně takový trubec nebo jenom ty jsi vybíravá?" započala Jessica opět svou řetězovou reakci otázek.
"Jessico! 5 minut." řekla Juliette se smíchem.
"No jo pořád. Tak pohni."
Juliette típla hovor a hodila telefon zpět do tašky. "To zas bude zpověď" pomyslela si. Jessica byla její dobrá kamarádka a kolegyně. Poprvé se poznaly na univerzitě. Přesněji na univerzitní párty, kde Juliette našla Jessicu v koutě se zarudlýma očima od slz. V tu dobu se Jess rozešla se svým prvním přítelem, se kterým byla už od střední. Byl to pro ni velmi těžký rozchod, ale díky Juliette neztratila hlavu a začala se opět bavit. Jess byla štíhlá žena tmavé pleti. Velice milá a přátelská, ale také ztřeštěná.
Během pár minut Juliette dorazila na místo. Zaparkovala a vydala se směrem do ordinace. Vyběhla pár schodů, než se ocitla přede dveřmi. Než vstoupila, zaposlouchala se do chichotajících se hlasů, které se ozývaly z její pracovny.
"Skvělé, takže mě Jessica bude vyslýchat i se Sarah." blesklo ji hlavou.
Zhluboka se nadechla a vstoupila do pracovny. Obě kolegyně na ni pohlédly a roztáhly ústa do obřích úsměvů. První se ujala slova Jessica, která se odvrátila od počítače.
"Takže, slečno Silvertonová. Můžete mi nějak racionálně vysvětlit, proč jste odmítla tohoto pohledného muže?" a jen co to dořekla, otočila monitor počítače obrazovkou k Juliette, která se chudák zděsila, jakmile na ni vykoukla obří podobizna nejnudnějšího muže na světě.
"Proboha Jess, vypni to. Jsi jak malá."
"Já na rozdíl od tebe neodmítla 5 chlapů za sebou." řekla Jessica se zkříženýma rukama na prsou.
"Tak to pozor 5 jich nebylo." řekla Juliette rázně.
"Né, tak kolik? Paní chytrá."
Juliette se zahleděla do stropu, a když ji došlo, že jich neodmítla 5 nýbrž 6. Začervenala se."
"Tak vidíš."
"Jess, zkrátka nebyl můj typ. Celý večer jsme seděli v restauraci a on byl po celou dobu zamlklý. Když jsem se s ním snažila bavit o práci, o volném čase, tak jen něco zabrblal a to bylo vše. Na to, že je právník tak mě nepřesvědčil."
Jessica zakoulela očima a zpříma pohlédla na Juliette.
"Nekoukej na mě tak. Byl nudný a tím to pro mě končí."
"Jo jeden je nudný, druhý nevychovaný, třetí nafoukaný a tak bych mohla zkrátka pokračovat do nekonečna. Juliette, každý má chyby. "
"Já vím Jessico, ale hledám někoho, s kým bych vydržela, někoho s kým bych mohla mít budoucnost. Už nejsme nejmladší, je na čase se usadit. A to radím i tobě."
Jess si odfrkla a chtěla něco namítnout, ale Juliette ji přerušila.

"To myslím pro dnešek stačí. V čekárně máme nemocné mazlíčky, tak vzhůru do práce."

***********************************************************************************************************************************************************************
Tak co líbila se Vám první kapitola? Budu ráda, za jekékoliv komentáře :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Tia Tia | Web | 30. března 2014 v 20:07 | Reagovat

Hezké :) Hned se vrhám na další

2 Ellie Ellie | Web | 2. dubna 2014 v 18:51 | Reagovat

Jo líbila a moc, hned jdu na další..:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama