First date - 3. kapitola

3. ledna 2014 v 0:15 | Juliette |  First date

Téma: Grimm
Čas: děj se udává ještě před seriálem, Nick nemá ani ponětí o svých budoucích schopnostech
Postavy: Nick Burkhardt, Juliette Silverton, Hank Griffin, Jessica Hardy, seržant Wu
Páry:Nick/Juliette
Děj: Detektiv Nick Burkhardt pracuje na oddělení vražd v Portlandu a spolu se svým parťákem Hankem řeší jeden případ za druhým. Na druhém konci města žije Juliette Silverton, která se stane obětí nehody, kterou Nick s Hankem vyšetřují. Co se ale stane, když se jejich pohledy setkají? Jediné co mají tito lidé společného, je smůla na milostné vztahy. Dokáží spolu vůbec být?
Poznámka:
Doufám, že dáte tomuto tématu šanci. Jedná se o opravdu skvělý seriál a je mi líto, že na toto téma nejsou žádné povídky. Proto jsem rozhodla vedle překládané povídky Daughter of the Grimm, napsat svou vlastní. Doufám, že se bude líbit a zanecháte nějaké komentáře. :) Juliette


"Tak paní Fernerová, dávejte Barrymu tyto tabletky 2xkrát denně a bude jako rybička." řekla s úsměvem Juliette.
"Mockrát vám děkuji, pani doktorko, už jsem nevěděla, co s ním mám dělat. Celý den polehával a kňučel." řekla stará paní a vzala svého desetiletého pejska do náručí.
"Je dobře, že jste přišla, Barrymu se teď jistě uleví."
"Dobrá, takže 2xkrát denně."
"Ano, jednu tabletku ráno a jednu večer." potvrdila Juliette.
"Tak ještě jednou vám moc děkuji. Jste moc hodná." řekla stará dáma a odkráčela z ordinace.
***
"No a další pejsek zachráněn." prohlásila Juliette radostně a pomalu si sundala doktorský plášť. Pohlédla na Jessicu, která měla pusu od ucha k uchu.
"Tak co Jess. Jdeme na oběd?" zeptala se Juliette.
"Jasně." přikývla kamarádka a už se chtěla zvednout ze židle, když v ten moment vpadla do ordinace atraktivní žena s dlouhými černými vlasy. Měla na sobě krátkou minisukni, halenku s velkým výstřihem a na nohách lesklé lodičky s vysokým podpatkem. Jakmile ji Jessica uviděla, úsměv z tváře jí zmizel. Juliette mezitím nenápadně popadla svůj kabát, protože věděla, že s touto dámou je to vždy na dlouho.
"Jess mám počkat?" zeptala se ze slušnosti, ale předem věděla, co Jessica odpoví.
"Ne, to je v pořádku. Jen jeď. Já to tady zatím s paní SMITHOVOU vyřídím." řekla Jessica a příjmení zvlášť zdůraznila.
"Dobrá." odpověděla Juliette a vyrazila směrem ke dveřím. Jakmile zabouchla, uslyšela rozezlený hlas paní Smithové.
"Můžete mi vysvětlit, jak jste mohla mému miláčkovi předepsat tyhle léky?!"
"Prosím, uklidněte se…." odpověděla Jessica, ale dál už Juliette neposlouchala a vyrazila směrem ke svému autu. Po pravdě řečeno, své kamarádce vůbec nezáviděla. Paní Smithová byla jednoduše řečeno zazobaná dámička, která si myslí, že jí patří svět. Tato dáma vlastnila velmi vzácný druh kocoura, který stojí i několik tisíc dolarů. Skoro každý měsíc mu nechávala dělat pravidelné kontroly a krevní testy. Nikdy nenechala nic náhodě, po pravdě spíše to přeháněla, protože pro něj chtěla to nejlepší. Juliette si povzdechla, nasedla do auta a vyrazila do města na oběd. Během chvilky projížděla hlavní ulicí směřující do centra. Město bylo ucpané, jelikož většina lidí odjížděla z práce na oběd, proto Juliette pozorně sledovala provoz. Sjela z hlavní silnice na vedlejší a dostala se před semafor, na kterém se rozsvítila červená. Prudce zastavila a hleděla na semafor. Jakmile blikla zelená, Juliette se rozjela. Když vjela na křižovatku, zastavilo se jí srdce. Spatřila dvě rychle jedoucí auta, která se hnala přímo na ní. Z jednoho auta se vynořila ruka se samopalem a začala střílet po černém range roveru. Juliette dupla na plyn a chtěla co nejrychleji zmizet z cesty jedoucím autům, ale bohužel to nestihla. Černý range rover narazil z boku plnou rychlostí do Juliettina auta. Poslední co spatřila, bylo tříštící se přední sklo, načež její mysl prostoupila tma.

***********************************************************************************************************************************************************************'
Další kapitolka z povídky First date. Moc moc prosím o komentáře...moc by mě totiž zajímalo, jaký máte názor na toto téma. Juliette
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bonnie Bonnie | 3. ledna 2014 v 1:25 | Reagovat

Ahoj Juleitte :)tvoje povídka se mi hrozně líbí, mám ráda pár nick a juliette. Je škoda, že povídek na toto téma není víc :)

2 Juliette Juliette | Web | 3. ledna 2014 v 1:28 | Reagovat

Bonnie, moc ti děkuju za komentář. Jsem ráda, že se ti to líbí. Souhlasím s tebou, ten pár je prostě nejlepší :) :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama