First date - 6. kapitla

23. února 2014 v 21:03 | Juliette |  First date

Téma: Grimm
Čas: děj se udává ještě před seriálem, Nick nemá ani ponětí o svých budoucích schopnostech
Postavy: Nick Burkhardt, Juliette Silverton, Hank Griffin, Jessica Hardy, seržant Wu
Páry:Nick/Juliette
Děj: Detektiv Nick Burkhardt pracuje na oddělení vražd v Portlandu a spolu se svým parťákem Hankem řeší jeden případ za druhým. Na druhém konci města žije Juliette Silverton, která se stane obětí nehody, kterou Nick s Hankem vyšetřují. Co se ale stane, když se jejich pohledy setkají? Jediné co mají tito lidé společného, je smůla na milostné vztahy. Dokáží spolu vůbec být?
Poznámka:
Doufám, že dáte tomuto tématu šanci. Jedná se o opravdu skvělý seriál a je mi líto, že na toto téma nejsou žádné povídky. Proto jsem rozhodla vedle překládané povídky Daughter of the Grimm, napsat svou vlastní. Doufám, že se bude líbit a zanecháte nějaké komentáře. :) JulietteDruhý den ráno vešel Nick na policejní stanici. Jen co prošel dveřmi, přivítal ho parťákův úsměv.
"To tě to ještě nepřešlo?" zeptal se Nick a očima těkal z Hanka na kupu papírů, co ležely na jeho stole.
"Co je to?" zděsil se. "Hanku!"
"Jo, promiň...to jsou podobné případy z minulosti. Poslední se stal před 14 dny nedaleko Portlandu."
"Myslíš, že je mezi nimi nějaká souvislost?"zeptal se detektiv Burkhardt a přešel ke stolu s papíry.
"No, trochu jsem pátral a víš co je zajímavý? Že náš postřelený Patrick Ganter pracuje ve stejné společnosti jako zbývající 3 oběti. Bohužel nikdo z nich nepřežil takže ...."
"takže nejsou žádné důkazy" dopověděl Nick a studoval papír, který ležel hned na vrchu. "Mezi zavražděnými je Tom Verton, Jack Rell a Richard Groop, všichni tři pocházeli z New Yorku a pracovali pro společnost BTC." četl Nick. "BTC?" podivil se a otočil se na Hanka.
"Jo, the Best Transport Company." řekl Hank a obrátil se ke svému počítači.
Nick se posadil na židli a začal se prohrabovat jednotlivými složkami a papíry. Pracovali dobré 3 hodiny, než se Nick zvedl ze židle a protáhl si bolavé tělo.
"Jdu pro kávu, chceš taky?"
"Jo jasně, díky." řekl Hank a dál civěl do počítače.
"Detektive Burkhardte....počkejte." zvolal na Nicka kapitán Renard, který právě vycházel ze své kanceláře. Měl na sobě tmavý oblek s modrou kravatou a rázným krokem si to mířil přímo k našim detektivům.
"Pánové..." oslovil je, když byl dva metry od nich. "... právě jsem dostal zprávu z nemocnice, náš přeživší nabral vědomí."
"No to je dobrá zpráva." řekl Nick. "Můžeme ho jet vyslechnout?."
"Ano, ale jenom vy, detektiv Griffin tu zůstane."
"Ale kapitáne to přeci...." začal protestovat Hank, ale nestihl doříct ani větu, neboť ho přerušil kapitán Renard.
"Detektive, už jsem řekl. Máte velké resty v papírování posledního případu. A kdyby přišla inspekce, nebudu vás zase zachraňovat." řekl Renard pevným hlasem, otočil se a zamířil si to zpět do své kanceláře.
"No jo, co se dá dělat." řekl Nick, když viděl zkroušeného Hanka. "Já jedu, a ty to koukej napravit, nebo tu budeš přesčas. A myslím, že tu být nemůžeš, když máš to rande." s těmito slovy vyšel z policejní stanice a nasedl do auta. Nastartoval a vyjel směrem k nemocnici. Trvalo mu 20 minut než dojel na místo. Zaparkoval nedaleko vchodu a vystoupil z auta.
********************

Juliette se neklidně převalovala v posteli, snědla již 3 prášek na bolest hlavy a stále nic. Hlava ji bolela jako střep. Pomalu si sedla na postel a zavřela oči. Hlava jí třeštila a ona se nemohla na nic soustředit. Pomalu vstala a vydala se do kuchyně, kde si připravila snídani. Když zasedla za stůl, vzala do ruky první toast a zakousla se do něj. Jakmile to udělala, žaludek se jí přetočil o 360°stupňů a ona okamžitě vběhla do koupelny, kde vyhodila veškerý obsah žaludku. Problém byl, že nebylo ani co vyhodit a bolest hlavy vše ještě zhoršovala. Juliette se vyčerpaně sesunula vedle mísy a otřela si ústa ručníkem. Chvíli tam jen tak seděla a nabírala síly, když v tu ránu zazvonil telefon. Neohrabaně se zvedla a pomalu si to zamířila do kuchyně, kde vyzváněl mobil.
"Ahoj Juliette, jsi připravená...za 10 minut jsem u tebe." řekla Jessica do telefonu.
"Jess, já dnes do práce nepůjdu. Není mi dobře." zachroptěla Juliette.
"Co? Jsi v pohodě?"
"Jo, jen mi není moc dobře. Vezmu si prášek a půjdu si lehnout."
"Dobře. Tak zatím. A kdybys něco potřebovala, ozvi se." řekla její kamarádka.
"Ozvu, tak ahoj." rozloučila se a ukončila hovor. Přešla ke kuchyňské skříňce a vytáhla velkou sklenici a natočila do ní vodu. Malými nejistými doušky ji upíjela, nechtěla riskovat další záchodový běh. Hlava jí stále neskutečně třeštila, už to nemohla vydržet. Musela okamžitě k doktorovi pro silnější prášky. Pomalu se oblékla do tmavých džínů, hodila na sebe červenou tuniku a přešla do koupelny, kde si vyčistila zuby a pročísla vlasy. Popadla tašku, hodila do ní mobil a během chvilky vyšla ven.

************************************************************************************************
Tak po dlouhé době tu pro Vás mám další kapitolku povídky First date...doufám, že se bude líbít :) Moc prosím o komentáře.... Juliette :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ellie Ellie | Web | 2. dubna 2014 v 19:07 | Reagovat

No to je mi, ale náhodička, že oni se zase jakože potkají? :D :D hiii těším se

2 AunlalayIntorn AunlalayIntorn | E-mail | Web | 4. července 2018 v 15:38 | Reagovat

Poids est comment  robuste  votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur  determination  pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent  perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque  set  votre  determination  bat, il pompe le sang par  vos arteres a la  prendre facilement  de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/tadalafil-pfizer-prix-online/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama