Karty se obrací - 25. kapitola

23. února 2014 v 16:42 | Juliette |  Karty se obrací
Jakmile vkročila do noční tmy, ledový vzduch zchladil její rozpálené tváře. Elena se otřepala a vyrazila směrem k městu. Cestou přemýšlela, co bude dál. Už nevěděla, co si počít. Proč zrovna ona. Proč zrovna ona musí být dvojnice, proč zrovna jí postila kletba... Z její pomalé chůze se nevědomky stal běh, utíkala před svými problémy, utíkala před sebou. Chtěla tomu všemu utéct. Když se během pár minut ocitla ve své čtvrti, zpomalila a její mysl byla opět zaplavila vlnou emocí. Už dál nemohla, v očích jí štípaly slzy, proto zastavila, sedla si na kraj chodníku a kolena si přitáhla k bradě. Už nedokázala zabraňovat slzám, proto jim nechala volný průchod a během chvilky ucítila jak stékají po jejích tvářích. Seděla tam celkem dlouho, neměla žádný pojem o čase, dokud ji nevyrušil povědomý hlas.
"Ále není to moje slavná kopie?" ozvalo se jí za zády.
"Dej mi pokoj Katherine..." vyštěkla Elena, ale do očí se jí nepodívala.
"To nebylo zrovna zdvořilý...co by tomu řekl tvůj milovaný Damon, nebo snad Stefan? Eleno zlato, myslím, že už by sis měla vybrat. Takhle je tahat za nos. Začínáš se mi podobat čím dál víc...i když na mě nemáš"
"Řekla jsem, dej mi pokoj." a s těmito slovy se zvedla a obrátila se na Katherine.
"Cítíš se ublížená?" zasmála se Katherine. "Myslím, že ty dva lidi, se cítili mnohem hůř, když si z nich vysávala život."
"Co?" vyjekla Elena nechápavě.
"Hups, on ti to ještě nikdo neřekl? No nic, protože jsem tvoje kamarádka, tak ti to prozradím. Tak nějak jsi napadla a málem zabila Jeremyho, ale on měl štěstí na rozdíl od toho zamilovaného páru na parkovišti."
Elena zkoprněle zírala na usmívající se Katherine.
"Ne to .....nemůže být pravda...já...ne..."
"Eleno, celkem dost dobře umím lhát, ale tobě bych nikdy nelhala. Měla by ses s tím smířit, protože to je zásadní pravidlo vrahů." řekla s úšklebkem "a teď mě omluv, mám ještě něco na práci."
A v jediný okamžik se po Katherine slehla zem. Elena zírala na místo, kde ještě před tím stála. Nemohla uvěřit, že někoho zabila. Její nejhorší noční můra se vyplnila, ona se stala monstrem, které má na svědomí dva životy....dva nevinné životy a co víc, chtěla zabít vlastního bratra. A to je neomluvitelné. Pomalým krokem se vydala ke svému domu. V očích měla slzy a v hlavě jí kolovala jediná myšlenka....

************************************************************************************************


Když Elena práskla dveřmi, nikdo neměl odvahu promluvit. Chvíli tam jen tak seděli, a každý se ubíral svými myšlenkami, dokud Damon nepromluvil.
"Jdu za ní."
"Tak to v žádném případě. Půjdu já." prohlásil Stefan.
"Chceš se hádat bratříčku?" řekl Damon a pohlédl Stefanovi do očí.
"Damone, nech těch komedií. Tímhle jí moc nepomůžeme. Počkej tu s ostatníma, já ji přivedu zpět."
To už Damon nevydržel a chtěl mu jednu natáhnout, ale nepodařilo se mu to, protože si Bonnie stoupla mezi ně.
"Přestaňte oba dva. Myslím, že chce být Elena sama. Radši vymyslete, jak jí říct pravdu."
"Promiň, ale neříkali jsme před chvílí, že se to nesmí dozvědět?" vložil se do toho Jeremy.
"Teď už to je stejně jedno, tak či tak se to Elena dozví, jen jí to musíme podat nějak, no zkrátka....tak aby se z toho nezhroutila." řekla Bonnie a potom šeptem dodala. "Už teď je toho na ní moc."
"Fajn, tak vy vymyslete plán a já pro ni skočím." řekl Damon, odložil prázdnou skleničku na stůl a už byl na odchodu.
"Proč se do toho tak hrneš Damone....vím, co k ní cítíš, ale zajímaly tě někdy i její city?" zeptal se Stefan a tím zarazil Damonův odchod. Starší Salvatore si povzdychl a otočil se čelem ke svému mladšímu bratrovi.
"Jo, zajímaly, ale myslím, že je to Elenina volba pro koho se rozhodne." řekl pevným hlasem a odešel z domu. Když vyšel, nasál do sebe ledový vzduch a vydal se směrem k městu. Nedokázal na nic myslet, jediným jeho cílem byla Elena. Chtěl jí najít dřív, než provede nějakou blbost. Běžel co mu nohy stačily, svět kolem něj se míhal, dokud nesplynul do rozmazaných čar. Normálnímu člověku by se z toho všeho točila hlava, ale on přesně věděl, kde se nachází. Čím víc se blížil ke Gilbertům, tím více zrychloval. Nebyl si jistý, zda je Elena uvnitř, ale mysl mu říkala, že nemá kam jinam jít. Prudkým pohybem se zastavil a ocitl se přímo před jejím domem.V Elenině pokoji se svítilo, to bral jako dobré znamení. Jedním odrazem se ocitl na střeše a během pár vteřin u Eleny v pokoji. Rozhlédl se kolem, ale nikoho neviděl. V domě bylo naprosté ticho a tma, kromě stolní lampičky která svítila na Elenin otevřený deník. Damon se k němu pomalu přiblížil a natáhl po něm ruku. Když se podíval na poslední zápis, zastavilo se mu srdce.

************************************************************************************************
Tak co myslíte...podaří se jim najít Elenu a zachránit jí před jejím rozhodnutím? Naše povídka se pomalu blíží ke konci. Tak moc prosím o komentáře. Juliette :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Musinka Musinka | 3. března 2014 v 18:17 | Reagovat

Super, těším se na další :-)  :-)

2 Juliette Juliette | Web | 3. března 2014 v 20:16 | Reagovat

Děkuju :) Další díl bude, co nevidět :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama