First date - 8. kapitola

31. března 2014 v 12:31 | Juliette |  First date

Téma: Grimm
Čas: děj se udává ještě před seriálem, Nick nemá ani ponětí o svých budoucích schopnostech
Postavy: Nick Burkhardt, Juliette Silverton, Hank Griffin, Jessica Hardy, seržant Wu
Páry:Nick/Juliette
Děj: Detektiv Nick Burkhardt pracuje na oddělení vražd v Portlandu a spolu se svým parťákem Hankem řeší jeden případ za druhým. Na druhém konci města žije Juliette Silverton, která se stane obětí nehody, kterou Nick s Hankem vyšetřují. Co se ale stane, když se jejich pohledy setkají? Jediné co mají tito lidé společného, je smůla na milostné vztahy. Dokáží spolu vůbec být?
Poznámka:
Doufám, že dáte tomuto tématu šanci. Jedná se o opravdu skvělý seriál a je mi líto, že na toto téma nejsou žádné povídky. Proto jsem rozhodla vedle překládané povídky Daughter of the Grimm, napsat svou vlastní. Doufám, že se bude líbit a zanecháte nějaké komentáře. :) Juliette


Juliette pomalu nabírala vědomí, první co si uvědomila, bylo že jí někdo drží v náručí.
"Položte ji sem." řekl hlas z povzdálí.
"Můžete mi říct, co se stalo?" zeptal se hlas znovu.
"No stála na recepci a vypadala hodně bledě, když jsem se jí zeptal jestli je v pořádku, řekla že ano a potom omdlela." odpověděl povědomí hlas a Juliette ucítila, že ji pokládá na měkké lůžko. Pomalu zamrkala očima a spatřila před sebou detektiva Burkhardta.
"Co se stalo?" zeptala se opatrně a rozhlédla se po místnosti. Ležela v malé ordinaci, oči jí těkaly po místnosti dokud se nezastavili na Nickovi. Ten si rozpačitě odkašlal a promluvil.
"No omdlela jste. A...." v tom mu do řeči skočil doktor, kterého si Juliette zprvu nevšimla. Byl to pán staršího věku, který se na ni podíval skrze tlusté brýle.
"Jak se cítíte?" zeptal se a posvítil ji baterkou do očí.
"Celkem dobře, až na bolest hlavy." řekla popravdě Julitte.
"Kdy vám ty bolesti začaly?"
"No včera....měla jsem dopravní nehodu, hlava mě pobolívala, ale nebylo to tak zlé jako teď."
"Včera jste utrpěla šok, bolest byla utlumena adrenalinem, který vám proudil v krvi. Teď když byl odplaven se projevuje skutečné zranění."
"Budu vám muset udělat CT hlavy. Myslím, že teď je tam právě volno. Prosím odložte si kabát, váš přítel tu na vás jistě počká." řekl doktor a obrátil se ke svému stolu pro několik papírů.
Při doktorových slovech sebou Nick malinko trhl a podíval se na Juliette. Ta jen seděla a nebyla schopná jediného slova.
"No...víte, ve skutečnosti my...." začal Nick, ale neměl šanci. Doktor ho okamžitě umlčel.
"Ale mladíku, bude to jenom chvilička, nemusíte mít o ni žádný strach. Tady se prosím posaďte, se slečnou jsme hned zpátky." řekl doktor a vyšel z ordinace. Juliette hodila omluvný pohled na Nicka a následovala ho. Jakmile Nick osaměl, musel se pousmát. Poprvé od jeho rozchodu pocítil ten pocit zamilovanosti a spokojenosti. Bylo to, jako když potkal Lucy, akorát mnohem hezčí a silnější .Chtěl Juliette poznat víc, ale věděl, že na ni musí pomalu. Nechtěl nic uspěchat. Vždyť ani neví, jestli někoho má nebo ne. Určitě nemá, kdyby někoho měla stál by tu on a né já. Přesvědčoval sám sebe.
Po několika minutách cvakla klika a Nick vyskočil do pozoru. Do ordinace vešel doktor zírající do několika papírů. Juliette vešla hned za ním a zavřela dveře.
"Tak slečno, mám dobrou zprávu, vaše hlava je v pořádku, jedná se jen o lehký otřes mozku, ale nic s čím by jste musela trávit noci v nemocnici. Takže doporučuji klid a během několik dní by měla bolest ustoupit. Tady váš přítel o vás bude pečovat a budete v pořádku. Ještě vám napíšu recept a můžete jít." Doktor něco urychleně načmáral na kus papíru a podal jej Nickovi.
"Koukejte na ni dohlédnout, a kdyby cokoli nastalo, neváhejte a dorazte." řekl s úsměvem a vyprovodil je z ordinace. Když se za nimi zabouchly dveře. Když vyšli z nemocnice, Nick si neodpustil vtipnou poznámku.
"Tak má drahá, co je v plánu teď?" zeptal se se smíchem a pohlédl na Juliette.
"Nevím drahý, asi pojedu domů." oplatila mu stejnou mincí a pomalu si oblékla kabát.
"Pane detektive, moc se vám omlouvám....já.."
"To je v pořádku" skočil ji do řeči. "Můžu vás někam odvést?" zeptal se zdvořile.
"Ne, určitě mi jede nějaký autobus, ale děkuju." řekla a usmála se.
"Ale drahá, mám o tebe pečovat, přece tě nenechám jet městkou." zkusil to znovu Nick. "Tak pojďte, hodím Vás domů." dodal a kývl hlavou směrem k autu.
"Tak dobře." řekla slečna Silvertonová a společně se vydali k autu.

***********************************************************************************************************************************
Tak po dlouhé době jsem zase něco vyplodila :D doufám, že se Vám kapitolka líbila. Juliette
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tia Tia | Web | 31. března 2014 v 14:01 | Reagovat

Konečně další část :3 A že stálo za to :D
PS.: Už jsi mezi affs :)

2 Tia Tia | Web | 31. března 2014 v 14:01 | Reagovat

*stála. A mimochodem, kdy bude další? :D

3 Juliette Juliette | Web | 31. března 2014 v 22:03 | Reagovat

Tak to je super, děkuju i s ikonkou jsem velmi spokojená :)

4 Tia Tia | E-mail | Web | 1. dubna 2014 v 15:52 | Reagovat

[3]: Jo a na moji ikonku bych prosila Caroline :) A za to věnování nemáš zač :D

5 Ellie Ellie | Web | 2. dubna 2014 v 19:13 | Reagovat

Líbila se mi ta část, kdy si ten doktor myslel, že jsou spolu a pak to jejich pošťuchování venku, to nemělo chybu, fakt moc podařené :)

6 Juliette Juliette | Web | 2. dubna 2014 v 20:15 | Reagovat

[5]: Moc děkuju, jsem ráda, že se ti to líbí. Je pravda, že ten doktor bavil i mě, když jsem to psala :D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama