First date - 16. kapitola

16. června 2014 v 18:39 | Juliette |  First date

Téma: Grimm
Čas: děj se udává ještě před seriálem, Nick nemá ani ponětí o svých budoucích schopnostech
Postavy: Nick Burkhardt, Juliette Silverton, Hank Griffin, Jessica Hardy, seržant Wu
Páry:Nick/Juliette
Děj: Detektiv Nick Burkhardt pracuje na oddělení vražd v Portlandu a spolu se svým parťákem Hankem řeší jeden případ za druhým. Na druhém konci města žije Juliette Silverton, která se stane obětí nehody, kterou Nick s Hankem vyšetřují. Co se ale stane, když se jejich pohledy setkají? Jediné co mají tito lidé společného, je smůla na milostné vztahy. Dokáží spolu vůbec být?
Poznámka:
Doufám, že dáte tomuto tématu šanci. Jedná se o opravdu skvělý seriál a je mi líto, že na toto téma nejsou žádné povídky. Proto jsem rozhodla vedle překládané povídky Daughter of the Grimm, napsat svou vlastní. Doufám, že se bude líbit a zanecháte nějaké komentáře. :) Juliette
16. kapitola
Nick stále seděl na stanici, v ruce obracel krabičku s léky a přemýšlel nad tím, jak to asi bude vypadat až zaťuká na dveře. Zvažoval různé varianty, co všechno by se mohlo stát. Nemohl se smířit s myšlenkou, že by někoho měla. Možná má Hank pravdu, měl bych něco udělat, někam jí pozvat, pomyslel si. Byl rozhodnutý. Vstal, oblékl si bundu a vyšel ze stanice ke svému autu. Emoce v něm vířily, ale snažil se je ignorovat. Pomalu nastartoval auto a vyjel směrem k Juliettinýmu domu. S každým přibližujícím se kilometrem mu bušilo srdce víc a víc. Chtěl se uklidnit, ale nešlo to. Když dorazil na místo, zajel ke straně silnice a pohlédl na dům, kde se svítilo. Pevně uchopil volant a zhluboka se nadechl.
***************

"Ta večeře byla výborná, Juliette." řekl Jasper, když si cpal poslední sousto do pusy. "Vážně, jsi skvělá kuchařka."
"Díky. Jsem ráda, že vám chutnalo." odpověděla s úsměvem a pomalu začala sklízet nádobí ze stolu.
"Tím chceš jako říct, že já ti doma snad nevařím?" hrála naoko uraženou Jessica.
"Ne, to vůbec ne zlato, taky vaříš skvěle, škoda, že jen 4krát do roka."
Juliette se začala smát a Jessica na Jaspera jen koukala.
"No nekoukej tak, vaříš jen když jsou Velikonoce, Vánoce, Den díkuvzdání a Halloween." řekl a přitáhl si skleničku s červeným vínem, aby zakryl smích. Jessica, které v očích sršely blesky, ho udeřila pěstí do ramene, bohužel tak nešikovně, že se Jasper zakuckal a polil si triko. Všichni na něj zírali, než se Jessica rozesmála na celé kolo. Jasper se podíval na skvrnu, poté na Jessicu a dodal.
"No počkej doma."
"Červený víno jde těžko dolů..." řekla Juliette po chvíli. "Dej mi ho, zkusím ho namočit, dokud je to čerstvé. Přinesu ti něco náhradního."
"No tak, neslyšels hostitelku koukej to sundat." řekla Jessica a zářila při tom jako sluníčko. Jasper se odsunul od stolu, jedním pohybem sundal triko a předal ho Juliette.
"Počkej, půjdu s tebou." zašvitořila Jessica, když se Juliette vydala s trikem do koupelny. "Necháme tady pana náháče o samotě." dodala, políbila Jaspera na rty a vyběhla za kamarádkou. Jasper nad tím zakroutil hlavou a zatím začal sklízet ze stolu. Když nesl poslední misky, ozvalo se zaklepání na dveře.
***************

Nick, který se konečně rozhoupal, vylezl z auta a během chvilky byl u dveří. Zvedl ruku a zaklepal. Nějakou chvíli nikdo neotvíral. Po pár vteřinách uslyšel kroky, a poté někdo prudce otevřel dveře. Nickovi zmrzl úsměv na rtech. Čekal cokoliv, ale na polonahého chlapa vážně nebyl připravený.
"Ehm...dobrý večer, doufám, že neruším....jen...jen jsem přinesl slečně Silvertonové léky, nechala si u mě recept a...no to je fuk. Zkrátka tady jsou ty léky." řekl Nick monotónně a podal Jasperovi malou krabičku.
"Jo no,..." sám Jasper byl v rozpacích, nevěděl co mu má na to říct. "...chcete, abych ji zavolal."
"Ne to je v pořádku, nebudu vás už dále obtěžovat." řekl Nick a naposledy se podíval na blonďatého muže, který před ním stál bez trika.
"Tak přeji pěkný večer." dodal a otočil se ke svému autu. Jasper jen stál ve dveřích a když pochopil, že to bude všechno zabouchl dveře a vešel zpět do obývacího pokoje. Po pár minutách se vrátily Juliette s Jessicou. Byly celé rozesmáté a o něčem živě debatovaly.
"Nerad Vás přerušuju dámy, ale právě tu byla návštěva." řekl Jasper.
"Jó, a kdo asi? Přiletěl E.T.?" zeptala se Jessica, která byla stále rozjetá z předchozího rozhovoru.
"Ne, byl tu nějaký chlap a přinesl ti léky." řekl Jessicy přítel a obrátil se na Juliette.
"Cože?" vyhrkla a vyškubla mu léky z ruky. Podívala se na název a v tu chvíli jí to došlo. Byly to léky proti bolesti hlavy, léky které byly na receptu, na receptu, který doktor dal ...."
"Ježiši." zděsila se Juliette a běžela ke dveřím. Když však otevřela, uviděla pouze odjíždějící auto. Dívala se za ním, dokud nezatočilo a nezmizelo za rohem ulice. Zklamaně zavřela dveře a sedla si na židli.
"Co se děje?" zeptala se Jessica, když viděla Juliettin zklamaný výraz.
"Nic, jen že mi převezl léky."
"Kdo? Ten detektiv?"
"Přesně tak."
"To je ale dobrá zpráva, ne?" řekla Jess s radostí.
"No nevím" odvětila a pohlédla na polonahého Jaspera. V tom to Jessice docvaklo. "A sakra."

************

Nick se řítil městem a křečovitě svíral volant. Nemohl tomu uvěřit, přece jen to byla pravda. Měla přítele.
"Já naivní hlupák, jak jsem si to mohl jenom myslet." řekl si pro sebe a bouchl silou do volantu. Pokračoval v cestě a jakmile byl téměř doma, zajel do vedlejší uličky, kam obvykle chodil do baru. Zaparkoval auto a vystoupil.Když vešel dovnitř, přivítal ho majitel, který Nicka znal. Ten jenom kývl na pozdrav a sedl si k baru.
"Tak co dnes bude, detektive?" zeptal se majitel vesele.
"Hoď mi sem jednoho panáka a jedno pivo." řekl Nick nepřítomně.

*************************************************************************************************************************************
Tak po delší době, další kapitola. Budu moc ráda za komentáře. :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama