First date - 17. kapitola

30. června 2014 v 10:12 | Juliette |  First date

Téma: Grimm
Čas: děj se udává ještě před seriálem, Nick nemá ani ponětí o svých budoucích schopnostech
Postavy: Nick Burkhardt, Juliette Silverton, Hank Griffin, Jessica Hardy, seržant Wu
Páry:Nick/Juliette
Děj: Detektiv Nick Burkhardt pracuje na oddělení vražd v Portlandu a spolu se svým parťákem Hankem řeší jeden případ za druhým. Na druhém konci města žije Juliette Silverton, která se stane obětí nehody, kterou Nick s Hankem vyšetřují. Co se ale stane, když se jejich pohledy setkají? Jediné co mají tito lidé společného, je smůla na milostné vztahy. Dokáží spolu vůbec být?
Poznámka:
Doufám, že dáte tomuto tématu šanci. Jedná se o opravdu skvělý seriál a je mi líto, že na toto téma nejsou žádné povídky. Proto jsem rozhodla vedle překládané povídky Daughter of the Grimm, napsat svou vlastní. Doufám, že se bude líbit a zanecháte nějaké komentáře. :) Juliette
17. kapitola

Hank si vesele kráčel policejní stanicí s širokým úsměvem na tváři. Včerejší rande se mu vydařilo víc než uspokojivě. Sharon byla opravdu výborná společnost, znal ji jen pracovně, ale to se po včerejším večeru změnilo. Už pro něj nebyla jen kolegyní, ale skvělou ženou se smyslem pro humor. Tušil, že by mohl jeho vztah s Sharon tentokrát vyjít. Jako policista uměl dobře odhadnout charakter a záměr dotyčného. A na Sharon poznal, že byla uvolněná a skvěle se bavila. Moc dobře věděl, že i ona má o něj jistý zájem. Zvesela si to nakráčel přímo k seržantu Wuovi, který si právě nalívat do hrnku horké kafe.
"Dobré ráno." řekl s úsměvem Hank a plácl seržanta po zádech.
"No, tady se někdo dobře vyspal....jak to děláš, že máš po ránu tak skvělou náladu." zeptal se vyjeveně Wu, když se otočil na svého kolegu.
"Jak? No musíš mít u sebe tu pravou společnost, která ti jí nadělí." řekl sebevědomě a mrkl po něm okem.
"ÁÁáha, tak proto, a kdo byla ta šťastná, smím-li se zeptat."
"Pravá bohyně." řekl se smíchem Hank.
"Dobré ráno pánové." ozvalo se za nimi. Seržant s Hankem se otočili a spatřili policejní psycholožku.
"Ahoj Sharon." pozdravil Hank a usmál se na ni.
"Hanku" kývla na pozdrav, ale ani se u nich nezastavila, neboť si to mířila přímo ke kapitánovi do kanceláře. Hank za ní hleděl s určitým zájmem, když ho z myšlenek vytrhl jeho kolega.
"Hanku, vážně?!" zakřenil se seržantu Wu. "Ty a Sharon?"
"Už to tak bude." řekl a chtěl se vydat směrem ke svému stolu, ale v ten moment si všiml svého parťáka. Nick seděl u stolu se složenýma rukama a s položenou hlavou.
"Co se mu stalo?" zeptal se Hank aniž by spustil oči ze svého parťáka.
"Má kocovinu." zašeptal seržant Wu a vrazil Hankovi hrnek s kávou.
"Co? Nick se naposledy opil na mé svatbě a to je zatraceně dlouhá doba." řekl nevěřícně Hank.
"Jó, tak o tom nic nevím. Ale přeji ti s ním úspěšný den, když přišel nebyla s ním žádná řeč." odvětil Wu a odešel ke svému pracovnímu stolu. Hank si pro sebe pokrčil rameny a vydal se směrem k Nickovi. Neslyšně se k němu přiblížil a jakmile stál těsně u něho, sklonil hlavu a hlasitě křikl.
"Překrásné ráno, drahý kolego." Nick sebou trhl a když spatřil svého parťáka, naštvaně zatnul čelist.
"Fakt vtipný Hanku, nemáš snad nic jinýho na práci." řekl zlostně a zadíval se nepřítomně na monitor svého počítače.
"Mám, ale parťák s kocovinou má přednost." odpověděl Hank, postavil před něj hrnek s kávou a zasedl za svůj stůl. "Tak mluv, co tě přinutilo se opít."
"Nic" zamumlal Nick.
"Tak to tvoje nic si nech Nicku, ty se normálně neopíjíš, takže se zákonitě muselo něco stát." nenechal se odbýt detektiv Griffin.
"Nechci o tom mluvit, jasné."
"Fajn. Jak myslíš." řekl Hank a také se obrátil ke svému počítači.
Po dvou hodinách nečinného sezení se u jejich stolu objevil sám kapitán. Měl na sobě opět tmavý oblek, který zdůrazňoval jeho postavení u policie. Když k nim dorazil, pohlédl na své detektivy a na krátkou chvíli se očima zastavil na detektivu Burkhardtovi, který nevypadal zrovna nejlíp. Poté svůj pohled obrátil na Hanka, který jen pokrčil rameny.
"Hmm, pánové, volali naši kolegové z New Yorku."
"Našli něco?" zeptal se okamžitě se zájmem Hank.
"No popravdě toho našli víc než se čekalo. Firma totiž delší dobu prováděla daňové úniky a měla co dočinění s mafií."
"Souvisí to nějak s napadením pana Gantera a těmi předchozími vraždami?" zeptal se Hank a pohlédl na Nicka, který stále jen zíral před sebe.
"No, mohlo by. Ale nevíme to jistě. Potřebujeme důkazy, bez těch to nepůjde. Tady máte složku se všemi podrobnostmi." řekl a položil na stůl žluté desky. Poté se obrátil na Nicka.
"Detektive, jestli se necítíte dobře, jděte raději domů, policistu s kocovinou tu nepotřebujem. Vraťte se, až vám bude líp."
"Je mi fajn." zabručel Nick a sáhl po složce s dokumenty. Kapitán se na něj naposledy podíval a bez komentáře odešel.


*****


"Myslíš, že bych mu měla zavolat?" zeptala se Juliette své kamarádky.
"A co jiného chceš dělat? Čekat až ti tak báječnej chlap proklouzne mezi prsty?" odvětila Jessica a pohlédla na číšníka, který jim právě donesl kávu. Seděly v malé kavárničce nedaleko veterinární kliniky. Právě měly polední pauzu, proto se rozhodly zkrátit si čekání v příjemném klidném prostředí. Juliette už se cítila mnohem lépe a tak se rozhodla vrátit do práce. Sezení a nečinnost by jí akorát tak ubíjely, hlavně po včerejším večeru.
"Asi máš pravdu..." šeptla Juliette a zadívala se do svého hrnku, ze kterého se linula příjemná vůně arabské kávy.
"Jasně, že mám pravdu."
"Ale co když někoho má?"
"Juliette Silvertonová, kdyby někoho měl, vážně si myslíš, že by se o tebe staral, když si v nemocnici omdlela, nebo by ti koupil a přivezl léky až k tobě domů. Ne, nic z toho by neudělal, kdyby neměl oči jen pro tebe. Takže se koukej sebrat a zavolej mu, dokud máš čas." řekla Jessica a zvedla lžičku, aby si zamíchala kávu.
"Dobře, přesvědčila jsi mě. Navečer mu zavolám, snad si o mě nebude myslet, že jsem nějaká běhna."
"Proč by si to měl myslet." zeptala se Juliettina kamarádka poté, co olízla lžičku a položila ji zpět na talířek.
"No však víš, kvůli Jasperovi."
"Ale prd, zkrátka mu zavoláš, poděkuješ mu a někam ho pozveš, kde mu všechno vysvětlíš."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama