First date - 18. kapitola

1. července 2014 v 18:36 | Juliette |  First date

Téma: Grimm
Čas: děj se udává ještě před seriálem, Nick nemá ani ponětí o svých budoucích schopnostech
Postavy: Nick Burkhardt, Juliette Silverton, Hank Griffin, Jessica Hardy, seržant Wu
Páry:Nick/Juliette
Děj: Detektiv Nick Burkhardt pracuje na oddělení vražd v Portlandu a spolu se svým parťákem Hankem řeší jeden případ za druhým. Na druhém konci města žije Juliette Silverton, která se stane obětí nehody, kterou Nick s Hankem vyšetřují. Co se ale stane, když se jejich pohledy setkají? Jediné co mají tito lidé společného, je smůla na milostné vztahy. Dokáží spolu vůbec být?
Poznámka:
Doufám, že dáte tomuto tématu šanci. Jedná se o opravdu skvělý seriál a je mi líto, že na toto téma nejsou žádné povídky. Proto jsem rozhodla vedle překládané povídky Daughter of the Grimm, napsat svou vlastní. Doufám, že se bude líbit a zanecháte nějaké komentáře. :) Juliette


18. kapitola

"Kdo se má v těch všech papírech vyznat." zanadával Hank a dál se prohraboval v papírových kupičkách, které se mu hromadily na stole. Nick ani nezvedl hlavu, aby zareagoval. Zvedl pouze hrnek a dopil již třetí kávu v pořadí. Kocovina ho pomalu opouštěla a s ní i nepříjemné vzpomínky ze včerejší noci. Pomalu položil hrnek a pohlédl na tři žluté složky, které ležely na kraji jeho stolu. Natáhl se pro ně a první z nich otevřel. Jeho pohled utkvěl na fotografii zavražděného Jacka Rella, jehož tělo našli v newyorském skladišti. Skladiště patřilo společnosti, která zde uchovávala náklad, který měl být dřív či později dopraven k majiteli. Nick hleděl několik minut na všechny ty informace ohledně vraždy a tvářil se zamračeně. Po chvíli popadl další složku, tentokrát se jménem Tom Verton. Když to udělal, opět jeho pohled skončil na fotografii mrtvého. Nebo spíše na ostatky, které z něj zbyly. Nick si pozorně přečetl příčinu smrti, ve které zjistil, že Tom Verton uhořel při autonehodě. Ovšem příčinou této autonehody byla střelba, která Toma zasáhla a on se díky tomu vyboural. Nickovi to v hlavě pořádně šrotovalo, poškrábal se na hlavě a otevřel poslední složku, týkající se třetího zavražděného pana Richarda Groopa. Když si přečetl příčinu smrti posledního zavražděného, zvedl hlavu a pohlédl na Hanka.
"Hanku..."
"Mmmm." zamručel Hank, ale dál se přehraboval v papírech, které jim kapitán přinesl.
"Hej, Hanku, na něco jsem asi přišel." řekl Nick již s vážným tónem. Jeho parťák konečně zvedl hlavu a pohlédl na něj.
"Na co?"
"Koukej, prošel jsem všechny tři složky zavražděných a víš co je na tom divného? Náš napadený Patrick Ganter měl zemřít stejnou smrtí jako Tom Verton, kterého také napadli za jízdy."
Hank se poškrábal na krku a popojel svou židlí blíž k Nickovi.
"Ale vždyť se skoro neznaj, Ganter ti říkal, že..." V tom mu do řeči skočil opět Nick.
"Ganter mi říkal, že dělali spolu na jedné zakázce. Ale prý se nepamatuje čeho se týkala." řekl Nick s naléhavostí v hlase.
"Takže musel lhát, moc dobře si to pamatuje." řekl Hank, když mu to pomalu došlo.
"Jistě, kapitán přeci říkal, že firma měla styky s mafií. Co když ta zakázka nebyla legální."
"To by dávalo smysl. Vydrž." řekl Hank a odjel zpět ke svému stolu pro větší štos papírů. Když je všechny pobral hodil je Nickovi na stůl a s úsměvem se na něj podíval.
"Co to má být?" řekl Nick.
"To jsou prosím zakázky firmy TBTC. Můžeme zjistit, na kterých pracovali."
"Pochybuju, že zde budou nelegální zakázky uvedeny." zabrblal Nick při pohledu na hromadu papírů.
"Ne, to nebudou, ale můžeme zjistit, jak často spolu pracovali a na čem vlastně pracovali v té legální oblasti." řekl Hank s úsměvem.
"No, to sice můžeme, ale taky můžeme jít přímo za Ganterem a narovinu se ho zeptat. Myslím, že po tom útoku bude mít strach a všechno nám vyklopí." řekl detektiv Burkhardt s nadějí v hlase.
"Dobře...zavolám do nemocnice, jestli je vůbec při smyslech po tom útoku."
Nick kývl na souhlas a obrátil se zpět ke svým složkám. Prohlížel si pečlivě jednu po druhé a snažil si pochopit souvislosti. Netrvalo dlouho, když se opět ozval jeho parťák.
"Tak prý Ganter je vzhůru. Můžeme dorazit, ale prý ho nemáme moc rozrušit."
"Super, tak jdeme." řekl detektiv Burkhardt, zvedl se ze židle, popadl svou bundu z opěradla a spolu se svým parťákem se vydali k autu.
*************************************************************************************************************************************
Tak máme tu další pokračování povídky First Date. Moc prosím o komentáře. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ellie Ellie | Web | 19. července 2014 v 20:24 | Reagovat

Moc pěkná část, už jsem se na to těšila :) omlouvám se za mensi neaktivitu, nejak se mi to vsechno nakupilo, ale uz jsem zase tady...a jeste u me na blogu je http://fanfictionstories-tvd-to.blog.cz/1407/kontroloa-affs-mini-naber

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama