First date - 19. kapitola

21. července 2014 v 10:37 | Juliette |  First date

Téma: Grimm
Čas: děj se udává ještě před seriálem, Nick nemá ani ponětí o svých budoucích schopnostech
Postavy: Nick Burkhardt, Juliette Silverton, Hank Griffin, Jessica Hardy, seržant Wu
Páry:Nick/Juliette
Děj: Detektiv Nick Burkhardt pracuje na oddělení vražd v Portlandu a spolu se svým parťákem Hankem řeší jeden případ za druhým. Na druhém konci města žije Juliette Silverton, která se stane obětí nehody, kterou Nick s Hankem vyšetřují. Co se ale stane, když se jejich pohledy setkají? Jediné co mají tito lidé společného, je smůla na milostné vztahy. Dokáží spolu vůbec být?
Poznámka:
Doufám, že dáte tomuto tématu šanci. Jedná se o opravdu skvělý seriál a je mi líto, že na toto téma nejsou žádné povídky. Proto jsem rozhodla vedle překládané povídky Daughter of the Grimm, napsat svou vlastní. Doufám, že se bude líbit a zanecháte nějaké komentáře. :) Juliette


19. kapitola

"Jsem zvědav, co z něj vypadne." řekl Hank, když se blížili k pokoji, kde ležel jejich napadený. Kývnutím hlavy pozdravili policisty, kteří hlídali před jeho pokojem a s cvaknutím dveří vešli do vnitř.
"Dobrý den. Jak se Vám daří, pane Gantere."
"Zdravím Vás detektivové" řekl chraplavě Patrick Ganter.
"Nebudeme vás dlouho zdržovat." řekl Nick. "Jen bychom chtěli znát pravdu."
"Pravdu?" zašeptal pacient a s vykulenýma očima sledoval oba detektivy.
"Víme, že jste s panem Vertonem, dělali na nelegálních zakázkách." řekl Hank a upřel na něj pohled.
"Ale...ale já vůbec nevím o čem mluvíte." zakoktal Ganter.
"Myslím, že to víte moc dobře. Firma, ve které jste s panem Vertonem pracovali, jela v nelegálních věcech, víme, že měla co dočinění s mafií. Takže nám laskavě přestaňte lhát. Váš kolega Tom Verton byl přepaden stejně jako vy, za jízdy. Bohužel on neměl takové štěstí. Takže pokud nám neřeknete, kdo všechno v tom má prsty, můžete očekávat, že se vás pokusí zabít znovu. Tak či tak, to pro vás není dobré." řekl Nick pevným hlasem a moc dobře věděl, že Gantera zlomil.
Pacient se trhaně nadechl a zadíval se na hranu své postele. "Nemohli jsme jinak, vyhrožovali nám." začal své vyprávění a s velkou námahou pokračoval. "Víte, firma vždycky prosperovala, ale od té doby co nastoupil šéfův syn Michael, všechno šlo do kytek. Postupně začal okrádat společnost a na nás se díky tomu kladly stále větší nároky. Vždycky jsme dělali svoji práci poctivě, bohužel jen do té doby, dokud nepřišel ten mladej zmetek. Řekl nám, že máme vyzvednou zásilku, že prý nám to vzkazuje jeho otec. Nebylo na tom nic divného, jeho otec ho zaučoval, aby mohl jednou převzít firmu.Vzali jsme tedy kamion a vydali s Tomem Vertonem na místo určené. Když jsme dorazili, tušili jsme, že je něco v nepořádku. Kolem kamionu stáli chlapi se zbraněmi a mířili na nás. Nezbývalo nám nic jiného než vystoupit a převzít zboží. Jakmile se tak stalo, přišel k nám muž, asi jejich boss a řekl nám, že máme mlčet, jinak nás umlčí oni. S Tomem jsme dostali strach, zásilku jsme převezli do skladu, ale bohužel všechno nešlo tak hladce."
" Přišel tam Jack Rell, že?" zeptal se Nick a dál sledoval Gantera, ležícího na nemocničním lůžku.
"Ano, když jsme dorazili do skladu, přišel nám naproti nejprve Michael. Když jsme zboží vykládali, stala se nehoda, bedna praskla a z ní vypadlo několik balíčků s kokainem. S Tomem jsme na to zírali, ale neřekli ani slovo. Michael Smith na nás vytáhl zbraň a mířil střídavě na mou a Tomovu hlavu. Čekali jsme, že to bude náš konec a možná, že i jo, kdyby do skladu nestoupil Jack Rell, který měl zrovna noční. Michael se lekl a vystřelil. Během chvilky se Jack svezl k zemi a zůstal nehybně ležet." Ganter poslední slova téměř zašeptal, celé jeho tělo se klepalo strachem a jeho oči hleděli ke stropu.
"A co se stalo pak? Nechal vás jít jen tak?" zeptal se zvědavě Hank.
"Ne, museli jsme slíbit, že nikomu nic neřekneme, vyhrožoval nám, že si nás najde a zabije stejně jako Jacka, pokud něco jenom ceknem."
"Jistě, a jak do toho zapadá váš přítel Richard Groop?" zeptal se Nick a pohlédl vítězně na Hanka, který na něj jen mrkl a oba se opět obrátili na pacienta.
"To....to já ....nevím, nic jsem mu neřekl. Nechápu proč byl zavražděn. Byl to čestný chlap, neměl sebemenší konflikty."
"Tak pánové, to by stačilo..." ozvalo se najednou za detektivy."....pacient si potřebuje odpočinout." dořekla sestra a vyhnala je z pokoje, aniž by se s pacientem stihli rozloučit.
"No, myslím, že nám řekl víc, než jsme čekali." řekl Hank a podíval se na zadumaného Nicka.
"Jo, ale tím případ nekončí." odpověděl a společně vyšli ven z nemocnice.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama