First date - 20. kapitola

14. srpna 2014 v 9:20 | Juliette |  First date

Téma: Grimm
Čas: děj se udává ještě před seriálem, Nick nemá ani ponětí o svých budoucích schopnostech
Postavy: Nick Burkhardt, Juliette Silverton, Hank Griffin, Jessica Hardy, seržant Wu
Páry:Nick/Juliette
Děj: Detektiv Nick Burkhardt pracuje na oddělení vražd v Portlandu a spolu se svým parťákem Hankem řeší jeden případ za druhým. Na druhém konci města žije Juliette Silverton, která se stane obětí nehody, kterou Nick s Hankem vyšetřují. Co se ale stane, když se jejich pohledy setkají? Jediné co mají tito lidé společného, je smůla na milostné vztahy. Dokáží spolu vůbec být?
Poznámka:
Doufám, že dáte tomuto tématu šanci. Jedná se o opravdu skvělý seriál a je mi líto, že na toto téma nejsou žádné povídky. Proto jsem rozhodla vedle překládané povídky Daughter of the Grimm, napsat svou vlastní. Doufám, že se bude líbit a zanecháte nějaké komentáře. :) Juliette
20. kapitola

"Tak už mu konečně zavolej." řekla Jessica už asi po páté. Celý den nutila Juliette, aby zvedla telefon a vytočila detektivovo číslo.
"No jo, jen dovařím kávu a zavolám." odvětila Juliette potichu. Popravdě byla z nadcházejícího rozhovoru poněkud nervózní. Celý den přemýšlela, co mu řekne.
"No jasně, to už jsme tu měli několikrát....až po práci, až přijedu domů, až se trochu zpacifikuju, až dodělám kávu...jestli nezavoláš hned, tak to udělám za tebe." čertila se její kamarádka. Juliette jen pokrčila rameny a otočila se ke konvici, ve které se právě dovařila voda. Uchopila konvici a do připravených hrnků nalila vodu. Jessica neváhala, popadla tác s kávou a už si to mířila do obývacího pokoje. Juliette ji následovala a jen co si sedla na pohovku, Jessica po ní mrskla telefonem.
"Vážně si nemůžu vypít ani kafe?" vydechla a pohlédla na odhodlanou Jessicu. Ta by v ten moment dokázala vést armádu do války.
"Ne...a být tebou dám si to k uchu...dávno to vyzvání." řekla vítězoslavně a zatvářila se jako by vyhrála Oscara.
Juliette vyvalila oči a ihned si přitiskla telefon k uchu. Netrvalo dlouho a hovor byl přijat. Naskočila jí husina, když se ozval detektivův hlas.
"Do..dobrý den, tady Juliette...Silvertonová."
***
"Jen jsem Vám chtěla poděkovat za ty léky."
***
"Aha, no chtěla jsem se vás zeptat, jestli byste neměl čas a nešel se mnou na večeři....chci říct, no dlužím vám to." řekla Juliette a pohlédla na Jessicu, která po celou dobu rozhovoru nedýchala a držela ruce v pěsti, jako při nějakém napínavém fotbalovém zápase.
"Dobře, a co rovnou zítra?"
***
"Vyzvednout? Ne, nemusíte, já nějak dorazím."
***
"V 19hod.?"
***
"Tak jo....dobře...zatím nashle." řekla už roztřeseně, típla hovor a odložila telefon na stůl.

"Tak co? Povídej." řekla Jessica okamžitě.
"Jdu na rande." odvětila Juliette nepřítomně a stále zírala na telefon.

*****

Hank právě procházel kolem stolu seržanta Wu, když se zasekl a pohlédl na stůl. Jeho pohled upoutaly 3 krásně nazdobené chlebíčky. Nějakou chvíli je tam hypnotizoval, než zvedl oči od stolu a rozhlédl se kolem. Seržanta Wu nikde neviděl, což bylo dobré znamení, ostatní pracovníci si ho nevšímali a tak využil příležitosti a popadl hned dva chlebíčky. Okamžitě si to namířil k Nickovi a jeden mu vrazil do ruky.
"Na nic se neptej a jez." řekl s úsměvem a zakousl se do lákavě vypadajícího chlebíčku. Nick jen pokrčil rameny a udělal totéž.
"To jako vážně??!! Blbej vtip." ozval se po chvíli rozzlobený hlas seržanta. Naši detektivové se zarazili, Nick tázavě pohlédl na svého parťáka, ten jen zakroutil hlavou a nacpal si zbytek chlebíčku do pusy. Nick neváhal a udělal pro jistotu to samé. A udělal dobře, protože během chviličky k nim přiklusal seržant Wu. Jeho tvář byla rudá zlostí a ruce zaťaté v pěst.
"Pánové, nevíte náhodou něco o chlebíčkách?"
Nick s Hankem se na sebe podívali a jen zakroutili hlavou, protože jejich ústa byla zacpaná jídlem.
"Fajn, já jen že byly od matky." řekl Wu zklamaně a s těmito slovy odešel.
Když Hank spolkl poslední sousto, rozesmál se.
"Hanku...nechceš mi náhodou něco říct?" zeptal se Nick, ale také nemohl potlačit smích.
"No, ale byly dobrý ne?" poznamenal detektiv Griffin a oprášil rukou své tričko, kde byly ještě zbytky drobečků. "Tak a důkazy zničeny." dodal.
Nick se rozesmál, ale v ten moment mu začal vyzvánět telefon. Natáhl ruku pro mobil a ihned přijal hovor.
"Burkhardt."
***
"Dobrý den." řekl Nick poněkud zaskočeně. Nečekal, že by mu Juliette zavolala.
***
"Jo..no.. nemáte zač...jel jsem zrovna kolem."
***
"Jo, jasně půjdu rád. A nedlužíte mi vůbec nic." řekl Nick s úsměvem. Hank na něj celou dobu zíral a snažil se vydedukovat, co se odehrává v parťákově rozhovoru.
"Zítra, jo to zní fajn. Chcete vyzvednout, když jste teď bez auta?"
***
"To si nemyslím, vyzvednu vás v...."
***
"V 19hod, dobře."
***
"Nasledanou." odvětil Nick a típl hovor.

"Kdo to byl?" zeptal se okamžitě Hank.
Nick stále hleděl na mobil a nemohl tomu uvěřit. "Slečna Silvertonová."
"A?" nenechal se odbýt Hank.
"Jdu na rande." řekl detektiv Burkhardt s úsměvem.
*************************************************************************************************************************************
Tak se nám konečně blíží dlouhoočekávané rande. Doufám, že se vám další část povídky líbila. Moc moc moc prosím o komentáře. :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama