He is your first love, I intend to be the last - 11. kapitola

14. září 2014 v 11:25 | Juliette |  He is your first love, I intend to be the lastTéma: The Vampire Diaries/ The Originals
Čas: Krátce po tom, co se Caroline rozešla s Tylerem
Páry: Klaus/Caroline
Děj: Caroline se rozešla s Tylerem a zčernal pro ni celý svět. Snaží se, ale zapomenout na svou lásku a žít dál. Zapíše se tedy do školního programu, z něhož vyberou pár studentů a pošlou je studovat do svých partnerských škol. Když vyberou Caroline, má z toho nesmírnou radost a už se nemůže dočkat až pozná nové lidí a nové prostředí. Jak se ale bude tvářit až zjistí, že jí škola posílá na univerzitu do vzdáleného New Orleans?

Poznámka: Moje první Klaroline povídka, tento pár jsem si dost zamilovala, a proto jsem se rozhodla zkusit o nich něco napsat. Doufám, že se vám bude povídka líbit a zanecháte nějaké komentáře. Juliette


11. kapitola

Pohled Hannah

Když mi Caroline podala ruku, projela mnou vlna zděšení. Měla jsem opravdu špatný pocit a to jsem mívala jen v přítomnosti určitých osob.
"Pane Bože." vytrhla jsem se jí a ustoupila o několik kroků vzad. "Ty jsi upír."
"Pšt." vyhrkla blondýnka a dala si ukazováček na rty. Chvíli mlčela a zdálo se, že poslouchá, když si byla jistá, že za dveřmi nikdo není promluvila.
" Ano jsem upír, ale neublížím ti."
"Tomu nerozumím, jsi zabiják. Krvežíznivý vrah. Nevěřím ti." řekla jsem ostře.
Caroline si povzdychla a sedla si na postel. Po celou dobu jsem ji pozorovala, byla jsem připravena použít veškerou magii, kterou jsem se naučila od své sestry. Žila ve francouzské čtvrti, spolu s ostatními čarodějkami. Já si vybrala místo magie vysokou. Chtěla jsem prožít normální život mezi lidmi. Vlastně jsem čarodějkou nikdy být nechtěla. Nechtěla jsem celý svůj život žít ve strachu a v nejistotě. Prostě jsem chtěla normální život, chodit s normálními lidmi do školy a postupem času si najít obyčejnou práci jako měl každý člověk. Zkrátka žít jako lidé.
"Řekni mi prosím po pravdě. Co tu chceš. Co tady děláš?"
"Nemyslím si, že bych se ti měla svěřovat." odpověděla na můj vkus až moc povýšeně.
"Myslím, že bys měla, pokud tu chceš zůstat. A i potom budu přemýšlet, zda na tebe nepovolám své sestry."
"Hannah" oslovila mě s pochybností v hlase. Pozvedla jsem hlavu a pohlédla jí přímo do očí. Mlčela jsem, moc dobře jsem si uvědomovala, kdyby mi chtěla ublížit, už dávno by to udělala. Trochu jsem se uvolnila a usedla na postel přímo na proti ní. Ovšem jsem si stále udržovala odstup.
"Nejsi tu abys mi ublížila, že?" zeptala jsem se trochu nejistě. Poznala, že jsem se rozhodla zvolit jiný přístup, proto i ona se uvolnila a malinko se i pousmála.
"Ne, nechci ti ublížit, samozřejmě pokud mi k tomu nedáš důvod."
Trochu jsem se zarazila, ale nestihla jsem nic říct, jelikož ta blonďatá upírka pokračovala.
"Hannah, jen aby bylo mezi námi jasno. Jsem upír a neublížím ti. Jsem tu proto, abych studovala na vaši škole."
"A kde budeš brát....chci říct, kde budeš....od koho budeš..." začala jsem koktat. Byla jsem nervózní, bohužel se mi to nedařilo skrýt. Caroline mi naštěstí skočila do řeči a dořekla to za mě.
"Myslíš kde budu brát krev?"
Nervózně jsem kývla a pozorně ji sledovala.
"Neboj, mám své krevní rezervy." Prohlásila s vítězoslavným úsměvem.
"To myslíš vážně?" zeptala jsem se udiveně. Nemohla jsem tomu uvěřit, nikdy jsem o ničem podobném neslyšela. Sestřenka mi o nich někdy vyprávěla, ale spíše mluvila o strašlivých monstrech bez srdce, které neznají slitování a že jich bylo ve francouzské čtvrti fakt hodně.
Caroline na mě ještě chvíli hleděla. Než vstala a natáhla ke mě ruku.
"Přátelé?"
Chvilku jsem na ni koukala a snažila se z jejích očí vyčíst něco, co by mi napovědělo, zda to myslí upřímně. Bohužel nic podezřelého jsem nenacházela. Vstala jsem a přiblížila se k ní váhavým krokem.
"Přátelé" To slovo jsem vydechla zcela neslyšně a hned na to jí podala ruku.

Pohled Reginy

Nad New Orleans se třpytilo několik hvězd, většinou je zakrývaly tmavé mraky, které si zlehka plynuly oblohou. Měsíc byl téměř v úplňku, zbývaly pouhé dva dny do zacelení. Několik tmavých postav prošlo ulicemi a mířily si to na hřbitov, kde měli sjednaný sraz. Mezi všemi těmi postavami jsem byla i já. Byla jsem čarodějka a už jsem měla dost toho upírského utlačování. Prošla jsem branou a vešla na hřbitov. Minula jsem několik bílých náhrobků a zamířila si to do jedné z kaplí. Když jsem vešla většina z nich už byla na místě. Živě o něčem diskutovaly, ale během chvilky se utišily, jakmile mě spatřily. Nikdy jsem nechtěla být středem pozornosti, ale to se změnilo jakmile upíři zabili několik z nás včetně té nejvyšší. Dnes v noci bylo zapotřebí zvolit novou vůdkyni a následně probrat další kroky, které musíme podniknout proti nepřátelům. Prošla jsem kolem mých sester a postavila se do čela kaple.
"Drahé sestry." zvolala jsem a čekala až šum hlasů utichne. Většina se utichla a pohlédla na mě.
"Dnes jsme se tu sešli, abychom vyřešili situaci s upíry."
"K čertu s nimi." ozvalo se z davu. "Anó, musíme je zničit." ozval se další ženský hlas.
Chvíli jsem hleděla do davu. A čekala, až se hlasy opět utiší. Nějakou dobu to sice trvalo, ale dočkala jsem se.
"Prosím, dnes máme za úkol zvolit si svoji vůdkyni. Všichni dobře víte, že naše nejlepší a nejsilnější zabili ti krvežízniví zabijáci a nedají nám pokoj, dokud nás nevyhladí. Musíme se sjednotit a požádat naše předky o sílu." Opět se rozhostilo ticho. Když někdo z davu zařval. "Stojíme za tebou Regino." "Ano" "Jsme s tebou." Malinko jsem se pousmála, nikdy jsem neměla možnost stát v čele, vlastně nebyl ani zájem. Jakmile jsem uslyšela svoje jméno polila mě vlna horka a zároveň jsem cítila, jak se do mě vlévá nová energie.
"Drahé sestry..." slyšela jsem říkat sama sebe. Velmi mě to překvapilo, můj hlas byl silný a plný odhodlání. "upíři si svůj osud zpečetili v den, kdy se rozhodli ohrožovat náš domov, naše přátele a rodinu. Jejich utlačování je nyní u konce. Povstaňme a pomstěme všechny, kteří položili život za naši věc. Zničme ty zrůdy, kteří neznají slitování, zničme je všechny." Na chvíli jsem se odmlčela abych popadla dech. V ten moment propukl v davu silný jásot a já měla co dělat, abych je opět uklidnila. Pozvedla jsem ruce a již tišším hlasem dodala. "Naše pomsta započne smrtí původního."
**********************************************************************************
Tak další kapitola na scéně, snad se vám líbila. Moc moc moc prosím o komentáře :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Janča Janča | 14. září 2014 v 21:09 | Reagovat

Nádhera! Jsem ráda, že Hannah přijala Caroline celkem dobře... Lepší, než kdyby měli nějaké neshody. A smrt Původního? To bude určitě zajímavé... Ale nemyslím si, že mají proti Původním nějakou výraznější šanci... :D Moc by mě zajímalo, kdy už se Klaus setká s Caroline nebo kdy se aspoň dozví o její přítomnosti... Těším se na pokračování, ano nevíš jak ;-)

2 Erin Erin | 15. září 2014 v 9:07 | Reagovat

ajejda.....tohle nevypadá dobře....no jsem zvědavá co bude ;-)

3 Cami Cami | 15. září 2014 v 11:04 | Reagovat

wau, pekná časť, aôe stýále čakám na stretko klausa s caroline ;)

4 Perla Perla | Web | 15. září 2014 v 22:02 | Reagovat

Ahojky,
prepáč, že ti to píšem k poviedke, no na blogu máš objednanú úvodku. :)
http://graphic-dreamer.blog.cz/1409/covers-for-stories-0-3

5 Molly Abedi Molly Abedi | 20. září 2014 v 15:11 | Reagovat

Krása, moc se těším na pokračování :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama